ART / Oil paintings / Oil paintings 14088608
nr 1408 8608
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
3 pcs. Gideon Börje (1891-1965), Sweden. Including Stockholmsmotiv. Signed, 39x69, outer dimensions including frame: 46x76,
OIL PAINTINGS, 3 st. Lennart Börje (1891-1965), Sverige. Bland annat Stockholmsmotiv. Signerade. Olja på duk, 39x69, yttermått inklusive ram: 46x76 cm
Gideon Börje, Swedish painter, born 1891 in Stockholm, dead 1965.
800
SEK 300
Monday July 19 2021
at 19:02:35
16/7 01:26:48
Gideon Börje
Read more about Gideon Börje